Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lee

Lee

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Life

One Life

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Like Movies

I Like Movies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tetris

Tetris

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rutles: All You Need Is Cash

The Rutles: All You Need Is Cash

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brother

Brother

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man-spider

Man-spider

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Met in Virtual Reality

We Met in Virtual Reality

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miracle

Miracle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pervert Park

Pervert Park

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry