Sort by

jeffborislow has logged 44 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Make Us Dream

Make Us Dream

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolphin Tale

Dolphin Tale

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
LoveTrue

LoveTrue

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Gummo

Gummo

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kazaam

Kazaam

1996
×
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry