Sort by

Jeff 🍜 has logged 38 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
XX

XX

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
★
Read the review Edit this entry  
06
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Therapy for a Vampire

Therapy for a Vampire

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry