Jeff has logged 17 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Higher Learning

Higher Learning

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spanglish

Spanglish

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Truman & Tennessee: An Intimate Conversation

Truman & Tennessee: An Intimate Conversation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry