Jeff has logged 182 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Detropia

Detropia

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Here Comes the Devil

Here Comes the Devil

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Losers Take All

Losers Take All

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Tom Petty and the Heartbreakers: Runnin' Down a Dream

Tom Petty and the Heartbreakers: Runnin' Down a Dream

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Better Than Something: Jay Reatard

Better Than Something: Jay Reatard

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Halloween Puppy

A Halloween Puppy

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Spooky Buddies

Spooky Buddies

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vampire Dog

Vampire Dog

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★
Edit this entry  
09
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shelter Me

Shelter Me

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Don’t Stop Believin’: Everyman’s Journey

Don’t Stop Believin’: Everyman’s Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
A Turtle's Tale: Sammy's Adventures

A Turtle's Tale: Sammy's Adventures

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Just One of the Guys

Just One of the Guys

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bad 25

Bad 25

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The East

The East

2013
×
★★
Edit this entry  
19
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Edit this entry  
15
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Horrible Way to Die

A Horrible Way to Die

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Tears of the Black Tiger

Tears of the Black Tiger

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
High School U.S.A.

High School U.S.A.

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aftershock

Aftershock

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quicksand

Quicksand

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
ATM

ATM

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Contraband

Contraband

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry