Sort by

Jordan has logged 47 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paris Blues

Paris Blues

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lemon

Lemon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry