Sort by

Joachim has logged 35 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Catfish

Catfish

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
James Cameron's Story of Science Fiction

James Cameron's Story of Science Fiction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
First Cousin Once Removed

First Cousin Once Removed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Edit this entry