• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Choose or Die

    ½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • X

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Unborn

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Deadware

    ★½

  • Summoning Bloody Mary

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • New York Ninja

    ★★★★½

  • Beyond Paranormal

    ½

  • LuLaRich

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Curse of Humpty Dumpty

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Superhost

    ★★★

  • 6:45

    ½

  • Baby Oopsie

  • Old

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Shook

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Spell

    ★★

  • Meander

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Call

  • Escape: Puzzle of Fear

    ½

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★★½

  • Follow Me

    ★★★½

  • Good Boy

    ★★★

  • Ouija Shark

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • The Turning

  • The Grudge

    ½

  • Dracula

    ½

  • Cats

    ★★★★★

  • The Jack in the Box

    ½

  • Pilgrim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Funhouse

    ★★

  • The Gallows Act II

  • Countdown

    ★★★

  • Uncanny Annie

    ★★★★

  • Do Not Reply

    ½

  • 7 Deadly Sins

    ½

  • In the Tall Grass

    ★★★★½

  • Z

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • The Cleansing Hour

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★