Jennings has logged 286 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Martin

Martin

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas at Pemberley Manor

Christmas at Pemberley Manor

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oh, Dear Me

Oh, Dear Me

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oh, Dear Me

Oh, Dear Me

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Fire

Free Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oh, Dear Me

Oh, Dear Me

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rings

Rings

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry