Jennings has logged 45 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oh, Dear Me

Oh, Dear Me

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rings

Rings

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Detainment

Detainment

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Marguerite

Marguerite

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Fauve

Fauve

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Mother

Mother

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Box

The Box

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians

Guardians

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
True Grit

True Grit

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Her Name

Her Name

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Read the review Edit this entry