Jennings has logged 661 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shadows

Shadows

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Doll

Baby Doll

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
22
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sea of Grass

The Sea of Grass

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
When Were You Born

When Were You Born

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Money: Vol. 1

Dirty Money: Vol. 1

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crime Running

Crime Running

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Belushi

Belushi

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Okoroshi

The Lost Okoroshi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry