Jennings has logged 50 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Polar

Polar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Journey with Melaftiosis

My Journey with Melaftiosis

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Shears n' Gears

Shears n' Gears

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
last night i dreamt that somebody loved me

last night i dreamt that somebody loved me

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Mother

Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
OCUPADO

OCUPADO

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Model Citizen

Model Citizen

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Don't Feed the Freaks

Don't Feed the Freaks

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Children's Toys

Children's Toys

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
No Monsters

No Monsters

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Being Pretty

Being Pretty

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

1982
×
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Graceful Agitation

Graceful Agitation

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Man from Earth: Holocene

The Man from Earth: Holocene

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Hero

Return of the Hero

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The End Of Death

The End Of Death

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
All the Freckles in the World

All the Freckles in the World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry