Sort by

jen has logged 21 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Watu Wote: All of Us

Watu Wote: All of Us

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Edit this entry  
11
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★
Edit this entry