Sort by

jennifer has logged 77 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Max Steel

Max Steel

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Just Friends

Just Friends

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The First Purge

The First Purge

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry