Sort by

Jenna has logged 162 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry