• Caught by a Wave

    ★★½

  • Sentinelle

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Ammonite

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Sergio

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Cinderela Pop

  • Elisa & Marcela

    ★★★★★

  • Wounds

    ½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • The Meg

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★