Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Caught by a Wave

Caught by a Wave

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Every Day

Every Day

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Locked Down

Locked Down

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry