julia has logged 102 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Broken Vows

Broken Vows

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
10
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★★
Edit this entry