• Last Night in Soho

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • Beautiful Creatures

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Bridesmaids

    ★★★½

  • One Day

    ★★½

  • The Tourist

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★