Jenmcarthur has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
ReMastered: The Miami Showband Massacre

ReMastered: The Miami Showband Massacre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry