Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Things We Should Do Before We Break Up

10 Things We Should Do Before We Break Up

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry