• I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Fyre

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Darkest Minds

    ★★★½

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★½