Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
15
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★★
Edit this entry