• The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Sick Boys Die Alone

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Act

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Hummingbird Project

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Hamlet

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Passengers

    ★★