Sort by

Jenna has logged 17 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Léon Morin, Priest

Léon Morin, Priest

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aria

Aria

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Gore Vidal: The United States of Amnesia

Gore Vidal: The United States of Amnesia

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry