jenna <3 has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Gabby Douglas Story

The Gabby Douglas Story

2014
×
Edit this entry  
25
Music

Music

2021
×
½
Edit this entry  
24
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Edit this entry  
24
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Edit this entry  
22
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Athlete A

Athlete A

2020
×
Edit this entry  
21
Money Heist: The Phenomenon

Money Heist: The Phenomenon

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Monster House

Monster House

2006
×
Edit this entry  
07
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry