jenna <3 has logged 19 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crashing

Crashing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
What Women Want

What Women Want

2000
×
Edit this entry  
05
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry