• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Starling

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Count Me In

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Val

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Good on Paper

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • No Man of God

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Mass

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Stardust

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Rams

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Blithe Spirit

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★