• Behind Her Eyes

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Toast

  • What Lies Below

    ★★★

  • Run

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Make Me a Sandwich

  • Swiped to Death

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • School Spirit

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★★½

  • No Escape Room

    ★★

  • Greta

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • A Sigh from the Depths: 40 Years of Suspiria

  • The Babysitter

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Nerve

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • 31

    ★★★★

  • Hell House LLC

    ★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • 10.0 Earthquake

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Palo Alto

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Evil Dead

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw 3D

    ★★★★

  • American Mary

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★½