jenniferstit has logged 230 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Net

The Net

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Client

The Client

1994
×
Read the review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Valentine

Valentine

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Edit this entry  
20
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★½
Edit this entry  
19
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Edit this entry  
17
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry