jenniferstit has logged 28 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear

Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Sigh from the Depths: 40 Years of Suspiria

A Sigh from the Depths: 40 Years of Suspiria

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry