Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Judex

Judex

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's the Easter Beagle, Charlie Brown

It's the Easter Beagle, Charlie Brown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big River Man

Big River Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resurrection

Resurrection

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deep Roots

Deep Roots

2020
×
Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★½
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry