Jennifer has logged 20 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Manifesto

Manifesto

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mother, May I Sleep with Danger?

Mother, May I Sleep with Danger?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry