Sort by

Jennifer has logged 239 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
14
Motor Psycho

Motor Psycho

1965
×
Read the review Edit this entry  
14
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godless

Godless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prospect

Prospect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Day of Life

Another Day of Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington Bear Goes to the Movies

Paddington Bear Goes to the Movies

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Loveling

Loveling

2018
×
Edit this entry  
30
National Theatre Live: Julie

National Theatre Live: Julie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
Read the review Edit this entry