Sort by

Jennifer has logged 271 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oceans

Oceans

2009
×
Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Planet Earth

Planet Earth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington Goes to School

Paddington Goes to School

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hala

Hala

2019
×
Edit this entry  
18
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry