RSS feed for jenni
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sunset

Sunset

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Confessions

The Confessions

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry