Leticia has logged 79 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Raising Helen

Raising Helen

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
She's Too Young

She's Too Young

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Clique

Death Clique

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Thought Crimes

Thought Crimes

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Landlord

The Landlord

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Braid

Braid

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Walking the Halls

Walking the Halls

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Elizabeth Smart Story

The Elizabeth Smart Story

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Boy She Met Online

The Boy She Met Online

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Web Cam Girls

Web Cam Girls

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Perfect High

Perfect High

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Killed My BFF

I Killed My BFF

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Do Unto Others

Do Unto Others

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Story of a Girl

Story of a Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No One Would Tell

No One Would Tell

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Manson's Lost Girls

Manson's Lost Girls

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Raising Helen

Raising Helen

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tamara

Tamara

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Edit this entry