• Don't Look Up

    Don't Look Up

    ½

    Prestige 2012

  • Sound of Metal

    Sound of Metal

    ★★★★★

    Please know that this is a safe space for all who wish to discuss the third nipple

  • Uptown Girls

    Uptown Girls

    ★★★★★

    First “watch uptown girls and cry” of the year!!!!!!!!!

  • Wild Mountain Thyme

    Wild Mountain Thyme

    ★★½

    I am sobbing uncontrollably what the hell is this!!!!!!!!!!

  • The Lake House

    The Lake House

    ★★★★★

    Every once in a while I think to myself “maybe this time I will understand”. Reader, I did not. 5 stars.

  • The Rental

    The Rental

    ★★★

    I think directing a movie in which your wife gets horribly murdered is romantic

  • Promising Young Woman

    Promising Young Woman

    ★★★½

    They can’t expect me to get over the news that you can schedule messages just like that

  • Uptown Girls

    Uptown Girls

    ★★★★★

    Using this account to track how many mental breakdowns I have, using this movie as a guide

  • I'm Thinking of Ending Things

    I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

    uh oh she watched twice on the same day

  • Sour Grapes

    Sour Grapes

    ★★★★

    Free my boy

  • Definitely, Maybe

    Definitely, Maybe

    ★★★★★

    I’m back, bitches. And my taste is worse than ever

  • Runaway Bride

    Runaway Bride

    ★★★★★

    Amazing how everyone giving this movie a bad rating is wrong!