Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • Beau Is Afraid

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • In Water

    ★★★★★

  • Hidden Blade

  • Full River Red

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • 兔爷回家

    ★★½

  • Babylon

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Walk Up

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • No Bears

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • Dead for a Dollar

    ★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • 100 Ghosts

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★

  • Detective vs. Sleuths

    ★★★½

  • Showing Up

    ★★

  • Broker

    ★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Shin Ultraman

    ★★★½

  • A Short Story

    ★★★★★

  • Actually...

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Girl from the Other Side

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Life Is But a Dream

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • A House Made of Splinters

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Jazz Kitty

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Newtok

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Lupin's Daughter: The Movie

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • NOPE!

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★★

  • INU-OH

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½