Sort by
  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Gravity

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • Brother

    ★★★

  • The Inspection

    ★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Spiderhead

    ★½

  • Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • The Blue Caftan

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Godland

    ★★★★

  • Joyland

    ★★★★

  • De Humani Corporis Fabrica

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Corsage

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • EO

    ★★★★

  • Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Choose or Die

    ★½

  • All the Old Knives

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Queens of the Qing Dynasty

  • The Sky Is Everywhere

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

  • Navalny

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • The Territory

  • Living

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★