• Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Truth or Dare

    ½

  • Game Over, Man!

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • The 15:17 to Paris

    ½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Creep 2

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★½

  • Gerald's Game

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Wish Upon

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½