• Old

    ★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • F9

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Social Hygiene

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Underground

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Mandibles

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • I Used to Go Here

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • All Hands on Deck

    ★★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Foam

    ★★★★½

  • My Salinger Year

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • The Acrobat

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Kuessipan

    ★★★½

  • Guest of Honour

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Wilcox

    ★★★½

  • Jeune Juliette

    ★★½

  • If Only

    ★★★½

  • Compulsive Liar

    ★½

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Sibyl

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Frankie

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★

  • Living and Knowing You Are Alive

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • A Brother’s Love

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Rêve sur la plaza

  • Swallow

    ★★½

  • Other Music

    ★★★

  • L.A. Tea Time

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½