• Archipelago

    ★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • After Hours

    ★★★½

  • The Guide to the Perfect Family

  • Old

    ★★★★

  • The Green Ray

    ★★★½

  • Slacker

    ★★★★

  • 10 Years

    ★★★½

  • The Wackness

    ★½

  • Miss Congeniality

    ★★½

  • A World Without Women

    ★★★★

  • File 13

  • Louder Than Bombs

    ★★★★

  • Black Widow

  • Psychobitch

    ★★★

  • The Goonies

    ★★★½