Sort by

Jeremy has logged 66 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Way Passage

One Way Passage

1932
×
★★★
Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fox and the Whale

Fox and the Whale

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Edit this entry  
24
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Wars

Love Wars

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
The Making of Star Wars

The Making of Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
LEGO Star Wars: Bombad Bounty

LEGO Star Wars: Bombad Bounty

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry