Sort by

Jeremy has logged 75 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
Edit this entry  
22
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★
Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaft

Shaft

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★½
Edit this entry  
12
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read prior review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Parents

Parents

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★½
Edit this entry  
07
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry