Sort by

Jeremy has logged 892 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Gully

Gully

2019
×
Edit this entry  
26
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry