• Don't Worry, Darling

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • My Name

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Awake

    ★★

  • Blue Miracle

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • Oxygen

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Horizon Line

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

    ½

  • Fatal Affair

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Turning

    ★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Eli

    ★★½

  • Jexi

  • Fractured

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Secret Obsession

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★