Jeremy has logged 31 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
Edit this entry  
28
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
27
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Edge of Heaven

The Edge of Heaven

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Stutterer

Stutterer

2015
×
Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry