Jeremy has logged 24 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Little Man

Little Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry