Jeremy has logged 27 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
Edit this entry  
17
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
16
Sergey's Fortune

Sergey's Fortune

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry